Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/e/ef0e182c9b6fd2086577a347c50c4a66.metadata failed
yucatan
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/7/7bdf91bdb59417ca054420c6f9be9cc9.xhtml failed

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

yucatan [26.12.2017]
turkin [Yucatán]
yucatan [07.08.2018]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Yucatán ====== 
  
-  * **Laguna Bacalar**\\ Veliký jezero s průzračnou vodou, na břehu několik hostelů/​kempů,​ na kopci městečko. Velmi klidná a uvolněná atmosféra. Doporučuju hostel **[[http://​www.casachinabacalar.com|Casa China]]** - má hamaky na terase a vyhlídkovou věž, snídani v ceně, super personál, v budově působí i prostituka. Nad lagunou lze pozorovat parádní noční východy měsíce a půjčte si kajak! U nedalekýho pivního obchůdku prodává ženská burgery, jednou denně se dá dát, dělá i vegetariánský. A pozor na dopravu - autobusy projíždějící Bacalarem bejvaj plný a nemusí vás vzít! 
- 
-  * **Mahahual**\\ Turistický městečko na pobřeží Karibiku, čistý moře a zatím zachovalý korálový útesy, kde se dá došnorchlovat. Doporučuju laciný ubytování v **Casa de Mike**, 15 min po pobřežní cestě na jih, vedle hotelu Arenas, poptejte se. Mají psy, vrak lodi a auta, kuchyňku a gril, ve dvoře lze kempovat ve vlastním nebo místním stanu, Miguel vám půjčí i šnorchla a má veselou ženu. Po dalších 15 minutách chůze najdete ještě punkovější pohostinství,​ má plůtek, zahrádku a dvoupatrovou chatu, za to však však nemá elektřinu. Pohodlnější ale dražší možností je příjemnej **[[https://​www.facebook.com/​bambuhostelmahahual/​|Bambu Hostel]]** v centru hned u moře, šnorchly půjčujou taky. Bankomat je v centru nebo v hotelu MayaInn, v lékárně ordinuje doktor, laciný restaurace najdete na severním konci vesničky. A mají výbornou pekárnu, 
- 
-  * **Punta Allen**\\ Chudá rybářská vesnička na pustým poloostrově jižně od Tulumu, není tam vůbec nic než absolutní klid, jeden obchůdek a sem tam i internet. Nejezdí tam bus, je nutný stopovat a pravděpodobně tam ani nikoho nepotkáte. 
- 
-  * **Tulum**\\ Party město, nepřehledný,​ v hlavní sezóně vře. Dělí se ne dvě části - město a pobřeží. Mezi nima jezdí levný bus, taxíky, dá se jet i na kole ale pěšky je to dálka. Pokud jenom projíždíte,​ zkuste hostel **[[https://​www.facebook.com/​hostalycafechachacha|Cha Cha Chá]]** hned za stanicí ADO. Pokud se chcete spráskat, spratkovskej hostel **[[https://​www.facebook.com/​joseatmamashometulum|Mama’s Home]]** bude dobrou volbou, má bar. **Ruiny** v Tulumu jsou drahý a přecpaný turistama, můžete si udělat jednodenní výlet k ruinám **Cobá** v džungli, vyražte brzy, uvidíte víc a hlavně v klidu. 
- 
-==== Doprava ==== 
- 
-Mezi městy se dá cestovat levnějšími busy společnosti Mayab, staví ve stanicích ADO, kde vám prodají i lístky. Prodají, ale sami od sebe nenabídnou ! 
yucatan.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku