Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/e/ef0e182c9b6fd2086577a347c50c4a66.metadata failed
yucatan
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/e/ef0e182c9b6fd2086577a347c50c4a66.xhtml failed

Yucatán

 • Laguna Bacalar
  Veliký jezero s průzračnou vodou, na břehu několik hostelů/kempů, na kopci městečko. Velmi klidná a uvolněná atmosféra. Doporučuju hostel Casa China - má hamaky na terase a vyhlídkovou věž, snídani v ceně, super personál, v budově působí i prostituka. Nad lagunou lze pozorovat parádní noční východy měsíce a půjčte si kajak! U nedalekýho pivního obchůdku prodává ženská burgery, jednou denně se dá dát, dělá i vegetariánský. A pozor na dopravu - autobusy projíždějící Bacalarem bejvaj plný a nemusí vás vzít!
 • Mahahual
  Turistický městečko na pobřeží Karibiku, čistý moře a zatím zachovalý korálový útesy, kde se dá došnorchlovat. Doporučuju laciný ubytování v Casa de Mike, 15 min po pobřežní cestě na jih, vedle hotelu Arenas, poptejte se. Mají psy, vrak lodi a auta, kuchyňku a gril, ve dvoře lze kempovat ve vlastním nebo místním stanu, Miguel vám půjčí i šnorchla a má veselou ženu. Po dalších 15 minutách chůze najdete ještě punkovější pohostinství, má plůtek, zahrádku a dvoupatrovou chatu, za to však však nemá elektřinu. Pohodlnější ale dražší možností je příjemnej Bambu Hostel v centru hned u moře, šnorchly půjčujou taky. Bankomat je v centru nebo v hotelu MayaInn, v lékárně ordinuje doktor, laciný restaurace najdete na severním konci vesničky. A mají výbornou pekárnu,
 • Punta Allen
  Chudá rybářská vesnička na pustým poloostrově jižně od Tulumu, není tam vůbec nic než absolutní klid, jeden obchůdek a sem tam i internet. Nejezdí tam bus, je nutný stopovat a pravděpodobně tam ani nikoho nepotkáte.
 • Tulum
  Party město, nepřehledný, v hlavní sezóně vře. Dělí se ne dvě části - město a pobřeží. Mezi nima jezdí levný bus, taxíky, dá se jet i na kole ale pěšky je to dálka. Pokud jenom projíždíte, zkuste hostel Cha Cha Chá hned za stanicí ADO. Pokud se chcete spráskat, spratkovskej hostel Mama’s Home bude dobrou volbou, má bar. Ruiny v Tulumu jsou drahý a přecpaný turistama, můžete si udělat jednodenní výlet k ruinám Cobá v džungli, vyražte brzy, uvidíte víc a hlavně v klidu.

Doprava

Mezi městy se dá cestovat levnějšími busy společnosti Mayab, staví ve stanicích ADO, kde vám prodají i lístky. Prodají, ale sami od sebe je nenabídnou !

yucatan.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku