Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/8/84c60456ce77a5dce464d4eac58abe2b.metadata failed
wroclaw
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/8/84c60456ce77a5dce464d4eac58abe2b.xhtml failed

Wroclaw

MHD

Ve špičce je naprosto nespolehlivé a je třeba si dát větší reservu. Od Hlavního nádraží jezdí linka do obchodního centra Korona zdarma. Což se dá využít když stopujete na Waršavu. Z Korony to je tak 400 metrů na stopa.

Obecne revizory ve Wroclawi moc nepotkate (skoro vubec), ale z doslechu se jich najednou muze objevit klidne sest. Jinak zpravidla policii nevolaj, tak staci rict, ze nemate obcanku a nechaj vas jit po svejch. V tramvajich (snad i autobusech), kde je system procvaknuti urcite kombinace do listku staci sebrat nejakou ze zeme a mate platnej listek pro tu linku kde jedete…nezapomente ho tam zanechat pro dalsi sberatele.

Stránky hnutí za bezplatnou MHD aktivního hlavně ve Vroclavi: http://niekasuj.pl / http://niekasuj.blogspot.com/

Stopování

  • Poznaň: Tramvají (1, 7, 8, 15) na konečnou zastávku Poświętne. Pořád rovně, za mostem je místo k zastavení na najezdu. Klídek a hodně místa pro zastavení.
  • Jih, směr CZ - tramvají 7 (a určite i jiný) na konečnou Krzyki, popojít kousek dál po směru a autobusem směr Auchan/Bielany Wroclawskie. Přejít křižovatku a nájezdy (nejspíš možnost stopovat směr Katowice, Krakov) a na zastávce (nebo spíš před/za) stopovat zase po směru. Pokud to nevyjde, tak vemte bus a řeknete > pierwszy przystanek na obwodnici (pár zlotejch padne)…po vybudování obchvatu se tam stopuje trochu hůř a lepší dojet rovnou na obwodnici…na tý zastávce uz pak někdo určitě zastaví. Je to hned za semaforem, takze klídek…

http://hitchwiki.org/en/Wroclaw

Jídlo

Spaní

Dá se spát na břehu řeky..pokud prší, nebojte se zalézt pod plachtu některé z kaváren na nábřeží:)

Wagenburg - pokud máte dodavku nebo karavan, tak se dá domluvit. Stan asi taky dobrej. na grobli

Další informace

Obchody

Alternativní místa / kluby

  • CRK (Centrum Reanimacji Kultury) - ul. Jagiellonczyka 10 d - pololegální komunitní centrum s koncertní halou, barem, galerií a sítotiskovou dílnou. Po mailu se dá domluvit a můžete přespat v místnosti pro hosty. (http://crk.wroclaw.pl/). Aktuálně používaj spíš facebook, ale dá se domluvit i na místě…
wroclaw.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku