Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/1/1f164575fdebad04c5b6fec6dba07844.metadata failed
valencie
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/1/1f164575fdebad04c5b6fec6dba07844.xhtml failed

Valencie

Doprava

Kolem Valencie jezdí stejně jako kolem Barcelony příměstský vlak RENFE, který vás může posunout až 100 km od města (např. na sever do Castello). Když budete mít štěstí, tak se dá dojet pěkná vzdálenost bez lístku. Stačí dávat pozor na revizory a vybrat si vhodnou dobu, například večer tak kolem pátý šestý je vlak docela narvanej a revizoři vůbec nejezdí, aby se nemuseli proplétat davem.

Bacha na Castellon, protože pokud vystoupíte v tomhle městě, nedostanete se na vlak na černo, pouze na RENFE do Valencie. Dá se to řešit třeba tak, že si koupíte lístek do Vinaros a jedete až do Barcy apod.

Metrem jsem ve Valencii nejel, ale slyšel jsem, že se moc nedá. Naopak tramvaje jsou v pohodě, revizora jsem tam nikdy nepotkal.

Jídlo

Recyklačky všude možně po městě, dobrá je třeba v centru Boccaderie na Plaza de Reina nebo Caprabo kousek od knihovny.

Spaní

Nejlepší bude asi zajet někam za město příměstkskym RENFE a vyspat se na pláži, je to rozhodně bezpečnější než kolem Barcelony, ale hodí se zkonzultovat s mapou, kde vystoupit, protože i když vlak jede „po pobřeží“, může to být na pláž pěkná dálka.

Další informace

Na internet se dá zajít na hodinu do knihovny, sprchy jsou na charitě Medicos del Mundo v C/ Dr.Montserat 1, tam vám můžou pomoct i s léky nebo dát večeři.

Alternativní místa / kluby

doplň prosím !

valencie.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku