Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


tenerife

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

tenerife [06.06.2017]
turkin [La Caleta]
tenerife [07.08.2018]
Řádek 1: Řádek 1:
-====== Tenerife ====== 
- 
-Jeden ze sedmi Kanárských ostrovů, vandráctví je nakloněn, poflakuje se tam spousta povalečů, travelerů, hipíků z celý Evropy. Žije se tam extrémně snadno a při troše šikovnosti téměř zdarma, represe žádná, nízký ceny, plno hulení. Každou zimu se tam koná ohromnej karneval. Policie cizince nepokutuje ! 
- 
-===== Doprava ===== 
- 
-  * **Auto** - Na Tenerife se stopuje dobře, i vzhledem k malym vzdálenostem. Jsou tam ale i levný a dobrý autobusy - společnost Titsa - koupíte-li si kupon (Bono) za 15E nebo 30E, budete mít 30% slevu - rozhodně se vyplatí. 
- 
-  * **Lodě** - Mezi Kanárama denně pendlujou lodě společností Fred Olsen a Naviera Armas, plujou i do Španělska,​ asi za 100E. Dobrý pro převoz psa, nechcete-li ho očipovat. Do Maroka lodě už neplujou kvuli pašování hašiše. 
- 
-  * **Letadla** - Na Tenerife jsou 2 letiště, south a north. Letů je tam plno z celý Evropy, z Prahy třeba Vueling za 150E. Mezi ostrovama pendlujou letadla společnosti Binter Canarias, lítaj i do Maroka. Pro odvážlivce tam lítaj i ňáký africký aerolinky kdovíkam. 
- 
-===== Jídlo ===== 
- 
-Ceny potravin jsou stejný jak v ČR, hodně se jedi tamní banány - krást na plantážích moc nejde, jsou uplně zelený a musej se nechat dlouho dozrát. Levný jsou velký supermarkety,​ ohledně recyklace se poptejte místních somráků, míst je spousta. 
- 
-===== Spaní ===== 
- 
-{{ lacaleta.jpg?​330|}} 
- 
-Spát se dá kdekoliv v přírodě a za městem, kriminalita je minimální,​ nic vám nehrozí. Plno lidí bydlí ilegálně ve skalách a jeskyních na pobřeží, v dodávkách. S trochou píle a šikovnosti si lze někde na odlehlym místě postavit parádní obydlí ze šutrů, klacků a palmových listů - viz fotku. Jediná nutnost je zdroj pitný vody a ta se v horku rychle kazí. Snadno se spí na plážích, moře obstará veškerou hygienu. Ale pozor - v zimě někdy chčije - a někdy pekelně. Banánový plantáže jsou stříkaný chemkama tak bych tam nespal. 
- 
-===== Pozoruhodná místa ===== 
- 
-Na Tenerife je plno krásných míst, poptejte se místních, jde jen o to je najít. Co se týče přírody - určitě **sopka Teide** (3718m), v zimě zasněží a kousek pod vrcholkem lze rezervovat noc ve srubu Altavista, kde ale nemusí bejt voda ! Za vidění dál stojí rokle Masca, kam se lze dostat i po moři, a pak tři národní parky, každej jinej. Historických památek je tam taky spousta - hlavně město La Laguna, kde je i hodně barů a studentů. Pokud v Laguně zůstanete na ulici, vyhledejte poláka dnb-dj Jacka a nakvartýrujte se k němu domů. Santa Cruz je hnusný a nestojí za vidění, je tam i divnej squat [[https://​csotaucho.blogspot.cz/​|Taucho]]. Jih je převážně turistickej ale slunečnější,​ na severu v zimě dost chčije, a zvlášť v Laguně. 
- 
-===== Alternativní místa ===== 
- 
-==== La Caleta ==== 
- 
-Tři zasquatovaný zátoky a pláže na jihu ostrova, žijou tam komunity lidí v jeskyních a v palmových chýších. Nacházej se 15 min. chůze od vesničky La Caleta u Adeje. Utábořit se můžete kdekoliv, pravidla neexistujou. Ve druhý zátoce je krásná písečná pláž a jeskyně, v první zátoce bydlí alkoholici. :GANJA: Kuřivo koupíte od kohokoli, na internet se dá jít do baru ve vesničce. Vodu si musíte nosit, optejte se kde. Je tam plno myší, pozor na jídlo ! Žijou tam spíš příjemný lidi ale taky plno šmejdů, cvoků, čórek, je potřeba dávat si pozor na věci a trochu poznat lidi. Vyhledejte poláka 79! 
- 
-==== Ostatní ==== 
- 
-  * **El Médano** - ráj windsurfařů,​ ohromná písková páž, duny, různě tam žijou lidi v jeskyních a skrýších - zároveň největrnější místo Tenerife. V dunách se dá přespávat a zakopávat si do nich věci, klidně na dlouhou dobu, nikdo nemá šanci je najít. 
-  * **La Laguna** - studentský historický město, plno barů, hospod, party, viz výše .. 
-  * Neturistický a nekomerční pláže - poptejte se 
- 
  
tenerife.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku