Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/0/0f0e19f6473dcf7059e8367a0d7f3e53.metadata failed
tenerife
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/0/0f0e19f6473dcf7059e8367a0d7f3e53.xhtml failed

Tenerife

Jeden ze sedmi Kanárských ostrovů, vandráctví je nakloněn, poflakuje se tam spousta povalečů, travelerů, hipíků z celý Evropy. Žije se tam extrémně snadno a při troše šikovnosti téměř zdarma, represe žádná, nízký ceny, plno hulení. Každou zimu se tam koná ohromnej karneval. Policie cizince nepokutuje !

Doprava

  • Auto - Na Tenerife se stopuje dobře, i vzhledem k malym vzdálenostem. Jsou tam ale i levný a dobrý autobusy - společnost Titsa - koupíte-li si kupon (Bono) za 15E nebo 30E, budete mít 30% slevu - rozhodně se vyplatí.
  • Lodě - Mezi Kanárama denně pendlujou lodě společností Fred Olsen a Naviera Armas, plujou i do Španělska, asi za 100E. Dobrý pro převoz psa, nechcete-li ho očipovat. Do Maroka lodě už neplujou kvuli pašování hašiše.
  • Letadla - Na Tenerife jsou 2 letiště, south a north. Letů je tam plno z celý Evropy, z Prahy třeba Vueling za 150E. Mezi ostrovama pendlujou letadla společnosti Binter Canarias, lítaj i do Maroka. Pro odvážlivce tam lítaj i ňáký africký aerolinky kdovíkam.

Jídlo

Ceny potravin jsou stejný jak v ČR, hodně se jedi tamní banány - krást na plantážích moc nejde, jsou uplně zelený a musej se nechat dlouho dozrát. Levný jsou velký supermarkety, ohledně recyklace se poptejte místních somráků, míst je spousta.

Spaní

Stavba týpí

Spát se dá kdekoliv v přírodě a za městem, kriminalita je minimální, nic vám nehrozí. Plno lidí bydlí ilegálně ve skalách a jeskyních na pobřeží, v dodávkách. S trochou píle a šikovnosti si lze někde na odlehlym místě postavit parádní obydlí ze šutrů, klacků a palmových listů - viz fotku. Jediná nutnost je zdroj pitný vody a ta se v horku rychle kazí. Snadno se spí na plážích, moře obstará veškerou hygienu. Ale pozor - v zimě někdy chčije - a někdy pekelně. Banánový plantáže jsou stříkaný chemkama tak bych tam nespal.

Pozoruhodná místa

Na Tenerife je plno krásných míst, poptejte se místních, jde jen o to je najít. Co se týče přírody - určitě sopka Teide (3718m), v zimě zasněží a kousek pod vrcholkem lze rezervovat noc ve srubu Altavista, kde ale nemusí bejt voda ! Za vidění dál stojí rokle Masca, kam se lze dostat i po moři, a pak tři národní parky, každej jinej. Historických památek je tam taky spousta - hlavně město La Laguna, kde je i hodně barů a studentů. Pokud v Laguně zůstanete na ulici, vyhledejte poláka dnb-dj Jacka a nakvartýrujte se k němu domů. Santa Cruz je hnusný a nestojí za vidění, je tam i divnej squat Taucho. Jih je převážně turistickej ale slunečnější, na severu v zimě dost chčije, a zvlášť v Laguně.

Alternativní místa

La Caleta

Tři zasquatovaný zátoky a pláže na jihu ostrova, žijou tam komunity lidí v jeskyních a v palmových chýších. Nacházej se 15 min. chůze od vesničky La Caleta u Adeje. Utábořit se můžete kdekoliv, pravidla neexistujou. Ve druhý zátoce je krásná písečná pláž a jeskyně, v první zátoce bydlí alkoholici. :GANJA: Kuřivo koupíte od kohokoli, na internet se dá jít do baru ve vesničce. Vodu si musíte nosit, optejte se kde. Je tam plno myší, pozor na jídlo ! Žijou tam spíš příjemný lidi ale taky plno šmejdů, cvoků, čórek, je potřeba dávat si pozor na věci a trochu poznat lidi. Vyhledejte poláka 79!

Ostatní

  • El Médano - ráj windsurfařů, ohromná písková páž, duny, různě tam žijou lidi v jeskyních a skrýších - zároveň největrnější místo Tenerife. V dunách se dá přespávat a zakopávat si do nich věci, klidně na dlouhou dobu, nikdo nemá šanci je najít.
  • La Laguna - studentský historický město, plno barů, hospod, party, viz výše ..
  • Neturistický a nekomerční pláže - poptejte se
tenerife.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku