Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/3/3679bf7f9fe335387343e055820cf3f4.metadata failed
stredni_amerika
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/3/3679bf7f9fe335387343e055820cf3f4.xhtml failed

Střední Amerika

Země banánů, kakaa, statisticky nejnebezpečnější místo na zemi. Ceny i pohodlí se liší podle regionů. Uvádím několik výtečných lokalit. Pro lacinější cestování se vyplatí koupit si malej stan (i na místě) nebo hamak s moskytiérou. V mnoha hostelech vám též nabídnou pobyt zdarma výměnou za výpomoc - volunteering. Autobusy a mikrobusy jezděj všude, smlouvejte o cenách a vyhněte se večerním a nočním spojům. Dejte si pozor při koupi jednosměrných letenek, v Evropě na letišti vás totiž nemusí pustit do letadla, neukážete-li zároveň letenku/jízdenku pro opuštění cílové země ! Přikládám zde falešnou jízdenku společnosti Ticabus, projde hladce.

Stopování - viz http://hitchwiki.org/en/Central_America

Belize

 • Bývalá britská kolonie, mluví se tam anglicky a žijou tam černoši. Země je drahá, ale nerozvinutá. Já navštívil jen Caye Caulker, což rozhodně nedoporučuju. Kromě turistů tam totiž není vůbec nic !

Guatemala

 • Při návštěvě ruin Tikal doporučuju ubytovat se ve městě Flores na střeše hotelu Aurora, noc tam stojí asi 3$, nejlevnější široko daleko. Kousek ulicí na jih je po levý straně luxusní hnus-bar. Taky je v Guatemale zakázáno převážet s sebou v batohu ovoce, kvůli přenosu parazitů, jsou za to pokuty.

Kostarika

Autobus Mercedes

 • Playa Samara - Camp Supertramp
  Samara je městečko na pobřeží pacifiku, turistický, ale ne přehnaně. Je tam plno věcí co dělat. Supertramp je přívětivej hostel se zahradou a velkou kuchyní, jeden z nejlevnějších v okolí. Můžete kempovat ve stanu. Hned vedle je parádní surfování. Na práci se zkuste zeptat v hostelech Mariposas a El Dorado.
 • Průvodce LP 2013 - komerční, ale hodí se - k dispozici zde.

Nikaragua

 • Isla de Ometepe, Santa Cruz - Nacho's Restaurant
  Nacho je radikální antifašista z Madridu, v Nikaragui provozuje restaurant a prodává trávu. Kdysi vlastnil hostel, ale prohrál spor o pozemek. V okolí je plno ubytování a legrace, můžete zdolat vulkány. Budou vás strašit, že se na nich bez průvodce ztratíte a umřete, ale to jsou kecy. Restaurant se nachází poblíž hostelu Zopilote, Nacho je známej.
 • Big Corn Island
  U karibskýho pobřeží Nikaragui jsou dva obydlený ostrovy, malej a velkej Corn Islands. Malej je drahej a plnej turistů, velkej je divokej a zaostalej. Zastavil se tam čas, černoši žijou v boudách, poslouchaj reggae, pečou kokosovej chleba. Kousek od hlavního přístavu je ghetto, kde žijou místní rastové, prodaj vám trávu :GANJA:, jděte tam ale radši ve skupině, panuje tam solidní bída. Dostat se na ostrovy je možný draze letadlem nebo levně po řece, přes města El Rama a Bluefields, cesta z Managui je zajímavá a trvá dva dny.
 • Jiquilillo - Rancho Tranquilo
  Poklidná plážová vesnička, dost chudá, nemaj vodovod ani silnici. Je tam několik skromných hostelů, doporučuju Tranquilo - přímo na pláži. Majitelka Tina je věčně opilá a ráda hraje domino. Noc ve stanu 6$, ložnice 8$. Možnost práce na baru. Můžete si půjčit surf ale pozor, pláž je mělká, tak ho nezkurvěte. Jednou týdně se koná vesnická diskotéka, místní se tam opijou a pravidelně poperou, tak bacha na zuby !
 • León
  Koloniální město, plno věcí k vidění. Doporučuju neziskovej Hostel Sonati, má zahradu a velkou kuchyň, 6$ za noc. Hned za rohem je další možnost, menší, skromnější a levnější Hostal Nicarao. Přes den můžete jezdit busem surfovat do pobřežní vesničky Las Peñitas, prkno seženete snadno na místě.
 • Salinas Grandes - Hostal los Cocos
  Zapadlej hostýlek v chudý a turisty nenavštěvovaný oblasti, dlouhá liduprázdná pláž, majitel je starej :GANJA: hulič. Maj pár surfů k zapůjčení, lehátka, nevybavenou kuchyň. Od místních rybářů lze koupit dopolední úlovky a odpoledne si je na pánvi usmažit.
 • V Nikaragui taky lze u zvěrolékaře legálně koupit ketamin.
 • Průvodce LP 2013 - komerční, ale hodí se - k dispozici zde.
stredni_amerika.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku