Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/7/73829c3d280980ca7af0bcd1a08c1972.metadata failed
pisek
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/7/73829c3d280980ca7af0bcd1a08c1972.xhtml failed

Písek

Jihočeské město nad řekou Otavou

MHD

Je, ale zadarmo se nesvezete. Vstupuje se dveřmi u řidiče. Jízda 15 Kč.

Stopování

doplň prosím !

Jídlo

Vegetariánská jídelna - Budovcova 105/4 , http://naturalpisek.cz

Vegetáriáni co mají rádi ostré se dobře nají v indické restauraci nedaleko centra (v průchodu do Palackého sadů). Vegani si zde mohou dát vynikající bramborové placky s extra ostrou omáčkou a zeleninové saláty. Indický kuchař a většinou i obsluha. Moc fajn!

Spaní

Kolem celého města jsou lesy, takže zalést někam do křoví není problém.

Obchody

Knihkupectví a antikvariát U slona. Nachází se ve stejnojmenném domě s domovním znamením na pravém břehu Otavy hned naproti Kamennému mostu. Poměrně bohatá nabídka literatury různého zaměření: různá náboženství, sociologie, filosofie, alternativní medicína atd. Samozřejmě i nějaká ta beletrie či poezie. Otevřeno zhruba od devíti do osmnácti hodin, a to v sobotu i v neděli. Upozornění: vzhledem k velikosti či spíš mrňavosti prostoru jsou v některých regálech knihy ve dvou vrstvách - tj. vytáhnete knihu a za ní objevíte ještě další.

Alternativní místa / kluby

Divadlo pod čarou http://podcarou.cz

V Písku je klub s názvem PÍ. Klub je žánrově otevřený, je tam fajn zajít na pivo/limo i koncert. Hardcore/punk koncertů, zde proběhlo zatím jen pár, ale určitě ještě nějaké proběhnout. Klub je na Velkém náměstí vedle Prácheňského muzea. V létě je posezení i venku.

Další místo, které stojí za navštívení v létě, je Hospůdka Pod Skalou, což je sestra Hospůdky Na Hradbách na Vyšehradě v Praze. Zajímavé akce, jídlo vege i nevege, koncerty …

pisek.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku