Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/9/9f498ffaf7ee969c335a2635741d350c.metadata failed
mapy_na_android
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/9/9f498ffaf7ee969c335a2635741d350c.xhtml failed

Mapy na Android

Openmaps

Návod na stažení perfektních map do celýho světa na mobil s Androidem

Mapy a GPS v mobilu jsou stěžejní nástroj každýho dobrodruha. Na netu najdete velký množství různejch programů, přičemž většina z nich je placená a navíc mizerná. V tomto článku nabízím profesionální řešení, legálně a zcela zdarma, použitelný na horách i v autě. Jedná se o kombinaci veřejně dostupných map projektu OpenAndroMaps a aplikace OruxMaps. Postup je složitější, ale výsledek stojí za to. Návod neplatí pro iOS, tam doporučuju aplikaci MotionX GPS.

Postup

  1. Stáhněte si aplikaci OruxMaps z Google Play obchodu, verzi zdarma, ZDE
  2. Aplikace umožňuje prohlížení map online i offline - nás zajímá offline řešení, v zahraničí nemíváme připojení k netu.
  3. Konkrétní mapy pro různý části světa si stáhneme ze stránek OpenAndroMaps.org, v sekci Map Downloads, výběr je opravdu širokej. Stahujte přímo z mobilu. Konrétní mapu najděte přes webovej prohlížeč, rozklikněte + a odkaz „Install on OruxMaps“. Mapa se bude chvíli stahovat, záleží na velikosti, buďte trpěliví.
  4. Až se mapa stáhne, mobil to oznámí. Ukončete a znovu zapněte OruxMaps, aby se mapa načetla. Poté jí vyberte v seznamu - ikonka mapy v červený liště nahoře, Změna mapy, karta offline. Mapa by se měla nyní měla zobrazit, pokud ne, znovu ji vyberte a zoomujte tlačítkem + vlevo na mapě.
  5. Aby se mapa zobrazila správně, musíte si ještě stáhnout a zvolit její styl. Znovu otevřete stránku OpenAndroMaps.org a v sekci Map Styles si stáhněte styl Elevate 4. Poté opět restartujte Oruxmaps, rozklikněte ikonku mapy v horní liště a v nabídce Mapsforge theme vyberte Elevate. Můžete pak zkusit i jiný styly, určujou barevný schéma mapy.
  6. No a nakonec si s aplikací hrajte a naučte se s ní pracovat, je docela složitá a má plno možností. Čim líp jí ovládnete, tim spíš se neztratíte.
  7. Když vám to nepůjde, nevzdávejte se ! Nebo někoho poproste, návod je hutnej :-)

Odinstalace

Pokud se rozhodnete aplikaci OruxMaps odstranit ze systému, stále vám v mobilu zůstanou stažený mapy. Aby vám zbytečně nezabíraly místo, odstraňte adresář oruxmaps ve vašem domovskym adresáři.

mapy_na_android.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku