Punx.cz

Anarchistický cestovní průvodce

Nástroje pro tento web


Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/2/2d9f6a010084762fa1b8c6844b0e9f01.metadata failed
hamburg
Writing /DISK2/WWW/punx.cz/44da55/cache/2/2d9f6a010084762fa1b8c6844b0e9f01.xhtml failed

Hamburg

Obecné informace

Sankt Pauli -část města známá jako čtvrť „hříchů“, kde můžete mimojiné navštívit také slavný fotbalový club FC St.Pauli (non estabilished since 1910) na stadioně Millerntor. St. Pauli je ale hlavně multikulturní čtvrť, kde funguje silné antifašistické zázemí a komunita lidí zde žije v míru, a pohodě (život lidí je antiautoritářský a založený na některých anarchistických principech a autonomitě)..člověk v TS, by se na St.Pauli těžce schovával:-D. Dosvědčují to i místní fanoušči, kteří se beze strachu nechávají vyfotit a vytvořit si svůj profil do fotbalových St.Pauli novin a při zápase na stožáru stadionu vlaje anarchosyndikátská vlajka doplněná hvězdou a lebkou a z tribun vlají prapory AFA.

MHD

Jezdil jsem U-bahn a S-bahn ve večerních hodinách a nikde jsem revizora neviděl. Ale myslím, že stačí stejně jako v Berlíně řikat, že u sebe nemáte ani cent a nějak se to vyřeší, popř. to skoncuje na dop. podniku Hamburg. Nikoho nenabádám! Jinak se zde dá dobře pohybovat na kole.

Stopování

Jídlo

Témeř po celém Německu se dají sbírat vratné pet láhve a plechovky z kosu, nebo na zemi. Za každou dostanete 0.25 Eur :)

Spaní

  • Poptejte se v Jolly Rogers (viz infocentra).

Infocentra

Můžete zajít do FanLaden, kde zakoupíte lístky na fotbal (lepší e-mailem rezervovat) a zjistíte spousty potřebných informací, popřípadě můžete nakoupit St.Pauli antifa propagaci, nebo se dole pobavit. Také je nepsanou povinností Jolly Rogers, bar fanoušků St.Pauli, který se nachází hned přes ulici od stadionu (každý vám porádí), kde se poptáte kudy do FanLaden. Když se stavíte v baru a dáte si něco k pití, můžete promluvit s barmanem, nebo s někým z hostů a po chvilce zjistíte uplně vše, co potřebujete a možná vám nabídne i nocleh, nebo na někoho odkáže. Lidé jsou zde velice přívětiví. Po fotbale je zde velká párty až do rána.

Obchody

Alternativní místa / kluby

  • Blízko FanLaden je nějaký klub, tak se poptejte ve FanLaden, nebo Jolly Rogers.
  • Fotbalový stadion FC St.Pauli nesoucí název Millerntor
  • Dle místních v Hamburgu poslední opravdu DIY PUNK obchod s hudbou je Fischkopp-Plattenshop. Nachází se na adrese: Grabenstraße 4, 20357 Hamburg. Jelikož kolektiv obchodu je velice přátelský, můžeš zde získat další kontakty na místní squaty či kluby.
hamburg.txt · Poslední úprava: 07.08.2018 (upraveno mimo DokuWiki)

Nástroje pro stránku